Elektryk Poznań

Wybierz specjalistów, którzy zajmą się twoją instalacją elektryczną fachowo.

Elektryk Poznań - Oferta

Nowe
Instalacje

Usługi
Elektryczne

Naprawy
Instalacji

Modernizacja
Instalacji

Montaż
Osprzętu

Montaż
Oświetlenia

Realizacje

Sprawdź kilka z naszych wybranych realizacji, aby przekonać się o jakości, jaką reprezentujemy.

Elektryk Poznań

W obecnych trudno znaleźć budynek bez prądu. Jest on niezbędny do zapewnienia światła w pomieszczeniach, jak i podłączenia wielu przydatnych urządzeń. Zarówno budowa i remont domu czy mieszkania, jak i późniejsze eksploatowanie pomieszczeń wiąże się z koniecznością podłączenia energii, w związku z tym, już podczas budowy domu należy zadbać o ten element. Ze względu na to, że prąd jest niebezpieczny, a nieumiejętne posługiwanie się nim może skończyć się tragicznie, podczas podłączania instalacji elektrycznych oraz wszelakich napraw, należy skorzystać z usług profesjonalisty, jakim jest elektryk Poznań.

Jakie usługi oferuje elektryk Poznań?

Jednym z pierwszych elementów, o który należy zadbać podczas budowy domu lub generalnego remontu budynku jest założenie lub wymiana instalacji elektrycznej. Ponadto do usług związanych z instalacją elektryczną zaliczyć należy ich naprawę, konserwację, projektowanie oraz przeglądy okresowe. Elektryk Poznań zajmuje się również tworzeniem i odczytaniem schematów instalacji elektrycznych, które powinny znajdować się w każdej dokumentacji budowlanej. W schemacie takim fachowiec ujmuje wszystkie punkty elektryczne. Ponadto w projekcie tym oznaczane są żarówki, łączniki i gniazda wtyczkowe. Na rysunku muszą znajdować się także informacje o rozdzielnicy, bezpiecznikach, połączeniach, instrumentach pomiarowych oraz doprowadzeniu przewodów elektrycznych. Tymi wszystkimi detalami zajmuje się elektryk Poznań z odpowiednimi uprawnieniami. Ponadto do elektryk usługi poznań zaliczyć należy konserwację układów automatyki, rozprowadzanie kabli, montaż, wymianę i naprawę łączników i gniazdek, naprawę linii kablowych i napowietrznych, modyfikację instalacji elektrycznej w domu wraz z naniesieniem poprawek.

Jak wygląda tworzenie instalacji elektrycznej w domu?

Przede wszystkim warto wiedzieć, iż tworzeniem schematu oraz montażem instalacji elektrycznej musi zajmować się elektryk z uprawnieniami. Najpierw przygotowywana jest indywidualna wycena, która obejmuje robociznę, materiały oraz wszelkie dodatkowe koszty elektryki, takie jak pomiary czy dokumentacja. Następnie ustalana jest liczba i rodzaje gniazd oraz łączników w budynku. Pamiętać należy, iż bardzo ważną kwestią są obwody elektryczne. Urządzenia o dużej mocy powinny mieć osobne obwody. W przypadku domu jednorodzinnego pamiętać trzeba o uziemieniu i przyłączu do sieci elektrycznej. Ponadto elektryk Poznań doradzi także w doborze odpowiednich gniazdek i łączników, dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zadaniem elektryka jest również dobór najlepszej skrzynki z bezpiecznikami oraz wybór najlepszego typu zabezpieczeń. Ponadto elektryk zajmuje się także przeglądem i wymianą bezpieczników.
Według prawa budowlanego, obowiązkowe jest cykliczne wykonywanie przeglądu instalacji elektrycznej – minimum raz na 5 lat. W związku z tym większość fachowców oferuje usługę przeglądu technicznego, a także spisanie protokołu pomiaru elektrycznego, który zawiera przede wszystkim orzeczenie poprawności wykonania instalacji elektrycznej i sprawności wszelkich elementów dodatkowych instalacji, a także tabelę wyników pomiarowych oraz skan kwalifikacji elektryka.
Bardzo ważnym etapem instalacji elektrycznej jest uziemienie w domu. Powinno się je wykonać jak najwcześniej, najlepiej, gdy zaplanowane jest na etapie budowy domu. Ze względu na to, ze istnieje kilka rodzajów uziemień, takie jak uziomy elektryczne sztuczne i fundamentowe, elektryk Poznań dobiera najlepsze rozwiązanie.

Instalacje Elektryczne Poznań

Elektryk, który jest profesjonalistą powinien przede wszystkim skończyć odpowiednią szkołę lub kwalifikacyjny kurs zawodowy. Do wykonywania zawodu elektryka niezbędne są uprawnienia, które przyznawane są w ramach egzaminów w ośrodkach Stowarzyszenia Elektryków Polskich lub Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Uprawnienia te dzielą się na elektroenergetyczne i gazowe.
Dobry fachowiec powinien nie tylko cechować się odpowiednimi kwalifikacjami, lecz także posiadać profesjonalny sprzęt z aktualnymi certyfikatami kalibracji, mieć doświadczenie w montażu różnego rodzaju instalacji elektrycznych i cieszyć się pozytywnymi opiniami wśród klientów.

Cena usług elektryka

Cennik usług elektryka jest zróżnicowany i zależny jest od stopnia skomplikowania prac. Na cenę wpływają takie czynniki jak: jakość materiałów, liczba punktów do podłączenia, metraż budynku czy konieczność demontażu starej instalacji. Wobec tego przed przystąpieniem do pracy, elektryk przeprowadza wstępną wycenę usług. Pamiętać należy, iż cena powinna być kwestią drugorzędną przy angażu fachowca. Klient powinien kierować się przede wszystkim doświadczeniem i profesjonalizmem elektryka.

Pierwszym elementem, na który klient powinien zwrócić uwagę przy wyborze elektryka Poznań są jego kwalifikacje i uprawnienia, a także doświadczenie. Ponadto warto zweryfikować opinie od innych klientów. Energia elektryczna jest bowiem bardzo niebezpiecznym i ryzykownym mechanizmem, zatem instalacje i wszelkie naprawy elektryczne powinny być przeprowadzane przez kompetentne osoby.